ПРОТЕЗУВАННЯ: знімні та незнімні конструкції

новий тел. Рестома: 63-70-70

Лікарі "РЕСТОМИ" мають великий досвід у виготовленні всіх видів незнімних і знімних конструкцій: коронок, вкладок, вінірів, мостоподібних конструкцій, різних видів бюгельних протезів. У проміжку часу, поки виготовляється постійна конструкція, ми проводимо реабілітацію пацієнта тимчасовими коронками.
Крім традиційної металокераміки ми пропонуємо безметалеві керамічні коронки, які відзначаються не лише високими естетичними властивостями завдяки здатності до заломлення світла, а і високою точністю прилягання до тканин зуба завдяки технології виготовлення на основі діоксиду цирконія.

Подібні безметалеві керамічні технології знайшли застосування при протезуванні та імплантації зубів у ощадному і високоестетичному протезуванні передніх зубів. Зовсім не обов’язково для виправлення форми і кольору на фронтальні зуби одягати коронки. Передню стінку замінюють на керамічну, не препаруючи інших поверхонь. Такі конструкції називають вінірами (або ламінатами).

Знімні зубні протези

Сьогодні вже не потрібно здригатися при думці про знімні протези. Сучасні знімні конструкції легкі і міцні, не вимагають постійного витягання з ротової порожнини, не мають нічого спільного з протезами минулих років. Не дивлячись на упередження багатьох людей до цього вигляду протезування, вони залишаються на сьогоднішній день найпоширенішим видом протезування, мають найбільше число показань і найменше число протипоказань. І до того ж є найменш дорогими. Розрізняють наступні види знімних протезів:

Бюгельний протез
(від Bugel - дуга) дозволяє використовувати для опори, окрім ясен, власні зуби. Розрізняють бюгельні протези з кламерами і бюгельні протези із замками. У першому випадку утримання протеза на зубах здійснюється за допомогою особливих гачків, які, щільно охоплюючи зуб, не заподіюючи шкоди емалі, утримують протез. У другому випадку кріплення протеза за рахунок замків (атачменов) дуже жорстке, майже нерухоме. Велика частина жувального тиску перерозподіляється на опорні зуби, на які одягнені спеціальні металокерамічні коронки. Кріплення приховане усередині протеза, тому, на відміну від кламерів, зовні не видно, що в роті є знімний протез.

Частковий знімний протез
використовується в тих випадках, коли втрачено один або декілька зубів. Виготовляється цілком з пластмаси, за винятком кламерів (гачків). За рахунок цього легкий, відносно простий у виготовленні, порівняно дешевий, легко трансформується при необхідності. Оскільки частковий протез займає досить багато місця в роті і повністю спирається на ясна, він швидше зношується, та зате у випадках тимчасового протезування буває просто незамінний. Наразі існує альтернатива  металевим кламерам - нейлонові кламери. На відміну від металевих, вони можуть бути зроблені "кольоровими", в рожевому кольорі (під колір ясен), або "білому" під колір вашого зуба.

Повний знімний протез
часто є єдиною можливістю  замінити всі втрачені зуби. Утримується в роті ефектом присмоктування (як два скла, змочені краплею води) і анатомічними виступами щелеп. На жаль, на нижній щелепі утримання дуже погане, і часто пацієнт має проблеми з користуванням таким протезом.

Бюгельне протезування

Бюгельний протез - це поєднання високоякісної пластмаси з індивідуально відлитим металевим каркасом.

На відміну від кламмерних бюгелей, конструкції з використанням замкових кріплень (аттачменів) практично непомітні. Протез складається з двох частин. Перша кріпиться на незнімному металокерамічному "містку". Друга частина знаходиться на знімному каркасі, що легко "пристібається" при "заклацуванні" замка. Виходить тверде  майже нерухоме кріплення, при якому частина жувального тиску перерозподіляється на опорні зуби під коронками.

Бюгельні протези з замковим  кріпленням називають комбінованим протезом, оскільки він поєднує можливості бюгелей і металокерамічних протезів. Цей вид протезування популярний завдяки своїй універсальності. Протези можуть використовуватися не тільки на всю порожнину рота, але і при частковому відновленні  зубного ряду, коли немає крайніх зубів і не за що "зачепитися".

Цей елітний вид протезування вимагає від фахівців мікронної точності виконання. У практиці "РЕСТОМИ" використовуються високоякісні замкові кріплення фірми Bredent,  Gmbh Germany, виготовлені з особливих сплавів, які значно спрощують роботу техніків. По своїй якості, міцності і точності вони не мають аналогів.

Якщо у пацієнта є проблеми зі шлунково-кишковим трактом, схильність до алергійних реакцій, ми рекомендуємо використовувати для виготовлення бюгельных протезів сплави благородних металів. Золотовмісні сплави в якості каркасів металокерамічних конструкцій володіють корозійною стійкістю і більш точним приляганням у порівнянні з традиційними кобальт-хромовими сплавами. Крім того, вони придають кераміці приємний відтінок, а при контакті з ясенним краєм золотовмісний сплав не викликає його потемніння, а коронка виглядає природньо.

Естетика, відновлення необхідних функцій (жування, фонетика), а головне - надійність і довговічність конструкції - безумовні переваги протезів на замковому кріпленні. При належному підході вони служать не менш 10 років.

При користуванні цим протезом ви не відчуєте ніякого дискомфорту, немає  необхідності знімати такі протези на кожну ніч, догляд за ними дуже простий - досить чистити  їх зубною щіткою. Зовні ваші нові зуби абсолютно не будуть  відрізнятися від натуральних ні по кольору, ні по прозорості, а про їх секрет - замкове кріплення - будете знати тільки ви і ваш стоматолог.

Металокераміка

Широкий діапазон можливостей, які пропонує Металокераміка, сучасна стоматологія здатна реалізувати на сто відсотків. Як при повному руйнуванні зуба, так і для косметичної корекції, де потрібно моделювати нові зуби. Металокераміка пропонує рішення - сучасне, ефективне і доступне. Переваги вибору протезування зубів з використанням металокераміка очевидні. По-перше - металокераміка довговічна. Основа зі сплаву благородних металів або титану прослужить довго - до п'ятнадцяти років, а керамічна емаль збереже бездоганність зубів. Особливість металокераміки полягає в тому, що покриття зуба перешкоджає нагромадженню та розвитку бактерій, що істотно покращує гігієну порожнини рота і впливає на загальний стан здоров'я. По-друге - металокераміка доступна, надійна, довговічна, природня.

Секрет привабливості цього виду протезування - у керамічному покритті металевої основи. Таке сполучення матеріалів робить конструкцію більш естетичною і довговічною. Пошарове покриття різними відтінками керамічної маси дозволяє домогтися повного відтворення здорових зубів по кольорі, прозорості, переломленню світла.
Кераміка по твердості, міцності, стійкості до стирання максимально наближена до тканин натурального  зуба. При дотриманні технології на всіх етапах виробництва, цей матеріал не дає відколів, не змінює форму і колір з часом. Металева основа може бути виготовлена як з неблагородного, так і з золото-платинового сплаву. Стоматолог-ортопед підбере вам матеріал, що буде відповідати не тільки кольору ваших зубів, але і вашому вигляду, вашому віку.
Використовується металокераміка у виготовленні коронок, комбінованих бюгельних протезів на замкових кріпленнях.Та найчастіше - для установлення мостовидних протезів. У просторіччі їх називають "містками".  Така конструкція кріпиться на опорні зуби. Вона здатна замістити 3-4 утрачених зуба.

При першому візиті лікар проводить консультацію, підбирає підходящу конструкцію. При необхідності проводиться лікування зубів, а потім йде підготовка до виготовленню містка. Опорні зуби вимагають спеціальної обробки. При "посадці" металокерамічного моста, щоб не травмувати ясна і сховати металевий ободок, у нашій практиці застосовується техніка обробки зубів "під уступ".
Потім знімаються точні силіконові зліпки, що не дають усадки і яких-небудь змін. Вони направляються в лабораторію, де виготовляється металевий каркас майбутнього містка.
Під час другого відвідування робиться примірка металевого каркаса уже в роті пацієнта. По спеціальній шкалі, з урахуванням віку пацієнта підбирається колір, яскравість, форма майбутніх керамічних зубів.
Тепер технік працює над "містком", покриваючи його шар за шаром керамічною масою. Спочатку наноситься покривний - опаковий шар. Потім - шар дентину, і, нарешті, емаль. Усе як у структурі дійсного зуба. Кожен шар обпікається в спеціальній печі при температурі понад 900°С.
На третьому прийомі
металокерамічна конструкція фіксується на постійний цемент.

Добре виконана металокераміка абсолютно не відрізняється від природних зубів. Нова білозуба посмішка довго буде радувати вас і оточуючих.

Незнімні зубні протези 

Для заміщення дефектів зубного ряду часто застосовуються незнімні зубні протези - одиночні коронки або мостовидні протези (декілька коронок), які фіксуються на зубах на тривалий термін. Зубні коронки виготовляються з металокераміки або безметалової кераміки. Металевий каркас додає конструкції особливу міцність, а найтонший шар фарфорової кераміки – здоровий і природний колір зубів. Своєчасна установка коронок убереже зуб від подальшого руйнування і додасть Вашій посмішці відвертість. За умови правильного догляду за керамічними протезами, вони служитимуть Вам дуже довго.

Металокераміка. Найбільш поширеною ортопедичною конструкцією є металокераміка. Вона використовується в тих випадках, коли міра руйнування зуба настільки велика, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але в той же час легкого, ажурного металевого литого каркаса. Каркас металокерамічного протеза виготовляється з хром-кобальтового сплаву. Зовні металокераміку покривають міцною і високоестетичною керамікою. У якості каркасу може використовуватися дорожчий сплав з вмістом золота і платини - так звана "кераміка на золоті", який, втім, не відрізняється за властивостями від хром-кобальтового.

Безметалова кераміка Поряд з металокерамікою активно застосовується технологія виготовлення безметалової кераміки (категорія VIP класу). Безметалова кераміка, тобто коронка, яка виготовлена з цельнокерамічеськой маси, відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних і інших навантажень.
Головною відмінністю безметалової кераміки є "живий блиск", оскільки зовні вона практично не відрізняються від живих зубів. Необхідно відзначити, що коронки з безметалової кераміки стоять дорожче, ніж конструкції з металокераміки. Це відбувається в результаті того, що цей вигляд незнімних протезів виготовляється на високотехнологічному і дорогому устаткуванні. В деяких випадках коронки з безметалової кераміки рекомендується встановлювати на вкладки, виготовлені з того ж матеріалу. Переваги таких вкладок в порівнянні з металокерамічними – це міцність, відсутність окислювальних процесів і, отже - довговічність.
 
 
 
 
 
 
Оперативна розробка вебсайтів


 

Make a free website with Yola