ПРОТЕЗУВАННЯ в стоматології «РЕСТОМА»: знімні конструкції
Знімні зубні протези

Знімні зубні протези використовують для заміщення відсутніх, зруйнованих зубів при повній або частковій адентії. Незважаючи на існування інших, більш ефективних методик і не дивлячись на упередження багатьох людей до цього вигляду протезування, знімні зубні протези залишаються нині найпоширенішим видом протезування, мають найбільше число показань і найменше число протипоказань. Сучасні знімні конструкції легкі і міцні, не вимагають постійного витягання з ротової порожнини, не мають нічого спільного з протезами минулих років. І до того ж є найменш дороговартісними.

Знімний зубний протез
ПРОТЕЗУВАННЯ ЗУБІВ
знімні та незнімні конструкції

Лікарі «РЕСТОМИ» мають великий досвід у виготовленні всіх видів незнімних і знімних конструкцій: коронок, вкладок, вінірів, мостоподібних конструкцій, різних видів бюгельних протезів. У проміжку часу, поки виготовляється постійна конструкція, ми проводимо реабілітацію пацієнта тимчасовими коронками.
Крім традиційної металокераміки ми пропонуємо безметалеві керамічні коронки, які відзначаються високими естетичними властивостями завдяки здатності до заломлення світла,  і високою точністю прилягання до тканин зуба завдяки технології виготовлення на основі діоксиду цирконія.

Незнімні зубні протези

Для заміщення дефектів зубного ряду часто застосовуються незнімні зубні протези - одиночні коронки або мостовидні протези (декілька коронок), які фіксуються на зубах на тривалий термін. Зубні коронки виготовляються з металокераміки або безметалової кераміки. Металевий каркас додає конструкції особливу міцність, а найтонший шар фарфорової кераміки – здоровий і природний колір зубів. Своєчасна установка коронок убереже зуб від подальшого руйнування і додасть Вашій посмішці відкритість. За умови правильного догляду за керамічними протезами, вони служитимуть Вам дуже довго.

Знімні зубні протези: види і особливості

Акрилові протези – це конструкції, виготовлені з м’якої пластмаси, що імітує тканини ясен, і пластмасових, акрилових коронок. Прикріплюються до верхньої щелепи за рахунок присмоктування до піднебіння, а на нижній опорі на альвеолярному відростку.  Для їх встановлення не потрібно обточувати зуби. Найбюджетніший варіант, служить до 5 років.

Нейлонові протези — виробляються із спеціального медичного пластику, відрізняються від акрилового більшою гнучкостю та еластичністю, а також способом кріплення у вигляді кламерів.

Силіконові протези — виготовляються з кремнійорганічного полімеру (ланцюжок атомів кремнію та кисню) - неалергенного матеріалу, за індивідуальними параметрами пацієнта, необхідні для відновлення естетики та жувальної функції як кількох зубів, так і при повній адентії.

Бюгельні протези — це найбільш комфортні та довговічні конструкції, які у своїй конструкції мають особливий елемент — дугу, що об’єднує ліву та праву сторону виробу та повторює лінію зубного ряду з опорою на здорові зуби, тому не використовується при повній адентії. Bимога — здорові ясна, міцність опорних одиниць та загальне здоров’я ротової порожнини. Внутрішні складові бюгельного зубного протеза виготовлені з металу ливарним способом, а зовнішні з акрилу із закріпленими в них штучними зубами. Принцип дії бюгельного зубного протеза полягає в об’єднанні дугою всіх конструктивних елементів для передачі жувального тиску з одного боку щелепи на іншу за допомогою сідла, що утримує штучні зуби, і кламерів, що виконують опорно-фіксуючу функцію. Термін служби до 10 років.

Металокерамічні, керамічні та цирконієві коронки
Металокераміка, незнімні зубні протези

При відсутні 1 або кількох поруч розташованих зубів, рекомендується встановити на їх місце незнімний мостоподібний зубний протез.  Мостоподібні протези виготовляють із металу, кераміки, металокераміки, діоксиду цирконію, на вибір, залежно від побажань пацієнта та його фінансових можливостей.

Металокераміка використовується при великому руйнуванні зуба, щоб забезпечити міцність конструкції використанням жорсткого, але в той же час легкого, ажурного металевого литого каркаса. Каркас металокерамічного протеза виготовляється з хром-кобальтового сплаву або сплаву з вмістом золота і платини. Зовні металокераміку покривають міцною і високоестетичною керамікою. Такі коронки служать довго — до п'ятнадцяти років, а керамічна емаль збереже бездоганність зубів.

Безметалова кераміка виготовляється з cуцільно-керамічної маси, відрізняється естетикою при збереженні високих функціональних властивостей для здійснення жувальних навантажень. Вона має "живий блиск", і зовні практично не відрізняється від живих зубів, а по твердості, міцності, стійкості до стирання максимально наближена до тканин натурального зуба. Коронки з кераміки стоять дорожче, ніж конструкції з металокераміки, бо вонивиготовляються на високотехнологічному і дорогому устаткуванні. В деяких випадках коронки з безметалової кераміки рекомендується встановлювати на вкладки, виготовлені з того ж матеріалу. Переваги таких вкладок в порівнянні з металокерамічними – це міцність, відсутність окислювальних процесів і, отже - довговічність.

Цирконієві коронки — мають каркас з діоксиду цирконію, який завдяки легкості та винятковій міцності надає мінімальний вплив на опорні одиниці, виглядають найбільш естетично та природно, хоч і коштують найдорожче.

Як кріпляться знімні зубні протези
Бюгельні протези з замковим кріпленням

Спосіб фіксації залежить від конструкції протеза. Основні методи фіксації знімних протезів, які забезпечують щільне прилягання до піднебіння та сусідніх одиниць (аттачменти, кламери, телескопічні коронки), та допоміжні (гелі, креми, клеї).

М'які протези на всю щелепу кріпляться на ясна за допомогою спеціального клею і за рахунок особливої будови конструкції, яка при установці на ясна створює вакуум і працює за принципом присоски.

Частково-знімні протези фіксують так:

Кламери виготовляють із того ж матеріалу, що й базис. Виглядають вони, як гачки-захвати, розміщуються біля основи опорних зубів, як продовження всього виробу. Зручне і надійне кріплення, витримує жувальні навантаження, не вимагає обробки опорних зубів.

Аттачменти є замковим пристосуванням, що складається з двох елементів: матриці та патриці. Перший встановлюється в протез, а другий в опорний зуб або коронку, після чого обидві частини замикаються, непомітно і надійно фіксуючи протез у роті. Бувають різних модифікацій, але діють за єдиним принципом, нагадуючи кнопковий механізм.

Порівняно з двома попередніми варіантами, фіксація та кріплення телескопічними коронками є більш дорогим, але дуже міцним, точним та монолітним. Опорами у разі виступають не просто здорові зубні одиниці, а покриті коронками після депульпації і препарування. Тобто коронка вдягається на коронку, нагадуючи телескопічну систему

Переваги незнімних протезів зубів
незнімні зубні протези коронки

Незнімні конструкції в порівнянні зі знімними коштують дорожче, складніші в установці. Проте, незнімні протези мають незаперечні переваги:

 • натуральний вигляд;
 • моментальна адаптація (протези імітують анатомічну форму, положення власного зуба пацієнта і повноцінно виконують його функції);
 • тривалий термін служби;
 • збереження щільності щелепної кістки.

У стоматології «РЕСТОМА» досвідчені лікарі проводять огляд, сканування порожнини рота пацієнта, оцінюють стан кісткової тканини, тканин пародонта і тільки після цього приймають рішення про вибір найбільш доступного і ефективного методу протезування, у тому числі і знімне протезування зубів із застосуванням різних типів ортопедичних конструкцій.

Ми проводимо протезування зубів трьох видів:

У кожного виду протезування свої переваги і професіонали стоматології «РЕСТОМА» підберуть варіант, який найбільше підходить саме вам. Протезування із застосуванням новітніх технологій, матеріалів у стоматології «РЕСТОМА» поверне вам гарну посмішку, впевненість у собі вже за пару візитів до стоматолога. 

Бюгельні протези з замковим кріпленням
Якщо ви вже думали про зубні протези або маєте запитання щодо того, чи підходять вони вам, зв’яжіться з нами сьогодні!
ЗАПИШІТЬСЯ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ!
+38  096 340 02 20
+38  066 808 66 11
+38  036 263 70 70
Робота з шаблоном - бюгельний протез
Переваги протезування
в сучасній стоматології «РЕСТОМА»:
 • великий професійний досвід лікарів-стоматологів, які неодноразовопроходили фахове навчання в кращих вітчизняних клініках і за кордоном (в Німеччині, Австрії, Італії);
 • застосування передових технологій протезування;
 • сучасна цифрова діагностика, комп'ютерне моделювання – запорука точності виготовлення ортоконструкцій та їх комфортної експлуатації;
 • високоякісні матеріали, безпечні для здоров'я пацієнтів, біосумісні, зносостійкі;
 • доступна вартість протезування.
Сучасна стоматологія «РЕСТОМА»
© 2009-2022
м. Рівне, вул. Степана Бандери, 65
e-mail restoma@gmail.com
стоматологія «РЕСТОМА» +38 036 263 70 70
+38  096 340 02 20
+38  066 808 66 11
+38  036 263 70 70
Приєднуйтесь на Facebook!
Долучайтесь на Інстаграм!